Dlaczego warto jest wybrać hotele w Sandomierzu?

Sandomierz to unikalne miejsce w Polsce, królewskie miasto o ponad tysiącletniej historii wraz z dobrze zachowanymi zabytkami – powinien być to obowiązkowy punkt na mapie zwiedzania Polski dla każdego zapalonego turysty. Może miejsce to nie jest rozreklamowane turystycznie na poziomie Kazimierza Dolnego czy Krakowa, ale tak właściwie stanowi ono perełkę na mapie Polski.

Jakie atrakcje oferuje Sandomierz?

Do najciekawszych atrakcji w Sandomierzu należą: rynek miejski wraz z podziemnymi korytarzami, dobrze zachowanymi z wieloma zabytkami, można je zwiedzić wraz z przewodnikiem. Jest też XIV-wieczny ratusz, katera sandomierska, która powstała w stylu gotyckim już w XIV wieku, a ciekawostką jest fakt, że właśnie w tej świątyni przechowuje się relikwie Drzewa Krzyża Świętego, które na pewno kojarzymy z historii, bowiem zostały one podarowane przez króla Polski Władysława Jagiełłę.

Zamek królewski w Sandomierzu

Kolejnym obiektem na mapie Sandomierza, który warto zwiedzić, jest niewątpliwie zamek, podobnie jak katedra powchodzi z XIV wieku, powstał na miejscu grodu, wcześniej tu istniejącego. Dzisiaj mieści się w nim ciekawe Muzeum Okręgowe. Również z XIV wieku pochodzi Brama Opatowska, dzisiaj niestety stanowi już jedyny tego typu zachowany zabytek, na jej szczycie znajduje się przepiękna wieża widokowa, może z dołu patrząc na nią nie wydaje ona się zbyt wysoka i nie gwarantuje ciekawych widoków, jednak po wejściu na szczyt diametralnie zmienimy zdanie, ponieważ widać stąd praktycznie całą starówkę, a z drugiej strony rozciąga się przepiękna panorama Sandomierza. Będąc na rynku czy w najbliższej okolicy, naprawdę warto jest wejść na wieżę na Bramie Opatowskiej.